تبلیغات
خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان - و سلام علی القاعدین! moodkerbes.info وبلاگ   به آدرس جدید منتقل شد. از این پس در وبلاگ جدید پذیرای شما هستم. moodkerbes.info  
 
درباره وبلاگ


استفاده از مطالب این سایت در صورتی که در آنها تغییری ایجاد نشود بلامانع است

مدیر وبلاگ : mood kerbes
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان
www.moodkerbes.com
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
1392/07/20 :: نویسنده : mood kerbes
1392/07/22 05:35 ب.ظ
سلام
بله حق با شما است! البته در مورد قضیه فتاوا به نظر من نیازی هم نیست که مراجع فتوای جهاد علنی صادر کنند.
یعنی مسلمانان این قدر فهم و درک ندارند که مقصود رهبرشان را از فحوای کلامشان دریابند؟
صبا درست می گوید حضرت امام(ره) در جنگ هشت ساله هم فتوای جهاد ندادند ولی جوانان ما آن طور مردانه از خاک و ناموسشان دفاع کردند یا در مورد بیانیه امام بعد از ربودن امام صدر و اشغال لبنان توسط اسرائیل؛ باز هم امام فتوا ندادند اما تنها این جمله که : "خاک لبنان را قبرستان اسرائیل کنید." برای مرد و زن و پیر و جوان آزاده و حقیقت طلب لبنانی برای مردانه جنگیدن کافی بود!
البته که نباید جلوتر از رهبر حرکت کرد و تک روی و تندروی صدماتش بیشتر از منافعش است... لابد مثل همان مستند "جنگ جهانی سوم" غربی ها می خواهند برایمان دست بگیرند که این مسلمانان همه از دم تروریستند و شیعه و سنی و تکفیری و غیر تکفیری ندارند!!!
ولی همانطور که شما اشاره کردید این سکوت سوال برانگیز اتفاقاً از سوی تک روها و تندروها دیده می شود!
همان جمله معروف شما: «تندروها زود به ته خط می رسند!»
1392/07/21 09:34 ب.ظ
خودتون رو خسته نکنید ما که اطلاعاتمان زیاد نیست ولی تا جایی که یادم میاد حکم جهاد ابتدایی تنها در زمان حضور امام عصر واجب می شه و ولی فقیه یا نماینده امام در دوران غیبت اجازه صدور فتوای جهاد ندارند به جز جهاد دفاعی که آن هم فقط در مواردی صدق می کنه که حمله به خاک کشور ما صورت گرفته باشه
تازه تا جایی هم که من خاطرم هست در حمله عراق به ایران هم حتی مراجع فتوای جهاد دفاعی صادر نکردند فقط فرمودند هر کس توان دفاع داره به جبهه بره!
mood kerbesبرخی مراجع مثل حضرت آیة الله خویی جهاد ابتدایی برای مرجع قائل بودند. یعنی اعتقاد داشتند مرجع هم می تواند حکم جهاد بدهد. جهاد دفاعی برای دفاع از سرزمین و مردم اسلام است. چرا که در اسلام مرزبندیهای امروزه مورد قبول نیست. تمام سرزمینهای مسلمانان مملکت اسلام محسوب می شود.
راستی مراجع شیعه نیازی ندارند مثل مفتی های تکفیری که خودشان را برای بسیج کردن و فرستادن جوانها به جهاد جر می دهند، تلاش کنند. آنهم با مشوق های مختلف مثل جهاد نکاح و فریفتن با پول و غیره! کافی است فقط جلوی جوانها را نگیرند. همانطور که سیدحسن نصرالله گفت ما کافی است دو کلمه لب تر کنیم تا دستکم ده هزار نفر بریزند و تار و مارتان کنند.
1392/07/21 09:29 ب.ظ
تو رو خدا این قدر دل ما رو از راه دور نلرزانید!
ما باید چه کار کنیم؟ همون موقع هم که راه سوریه باز بود ما دستمان به حرم نمی رسید!
ما که کاری به جز دعا از دستمان بر نمی آید
mood kerbesوالا منظور از قاعدین شما نیستید. شما که در فضای مجازی حضور پر رنگ دارید. منظور آن دسته از جوانانی است که تا قبل جریان سوریه ادعایشان گوش فلک را پر کرده بود اما حالا ناگهان گم وگور شدند. امیدوارم این مدعیان انتظارظهور، هنگام ظهور همین مرض را نگیرند و پنهان نشوند.
1392/07/21 09:15 ب.ظ
قُلْ هَلْ نُنَبِّئُكُمْ بِالْأَخْسَرِینَ أَعْمَالًا
الَّذِینَ ضَلَّ سَعْیُهُمْ فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَهُمْ یَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ یُحْسِنُونَ صُنْعًا
1392/07/21 07:27 ب.ظ
سلام برادر جان
ناراحتی چی شده ؟؟؟!
زیاد خودتوناراحت نکن به رفتار ما ایرانی عادت میکنی!! دم از انقلاب میزنیم افتادیم به جان هم به علت شعار مرگ برامریکا یکی تکذیب میکنه دیگری تایید بلاخره نفهمیدیم کی این وسط راست میگوید !!یکی تو دلش قتداب میشه برای ارتباط با امریکایی ها !!!چراشو نفهمیدم !! یکی میگه گرانی کارتحریمه دیگری میگه کار احمدینژاده یکی دیگه میگه حالا حالا اوضاع ا قتصاد درست شدنی نیست گرانی چندبرابرشده به خصوص کالاهای اساسی زیر بار نمیروند اگر بروند میگویند کار دولت قبلی میگویند انتقاد پذیریم اگر انتقادکنند ....؟؟؟؟ طرف میگویند سانسور بده ولی چرا حرفهای اوباما با نتانیاهو از صدا وسیما سانسور نشدچرا چون برضدایران حرف زدند (نفهمیدیم سانسور خوبه یابده ) کلید داشتند فعلا داس دست گرفتند!! یکی سریال حریم سلطان می بینه نوار هاید ه مهستی گوش مینکد با کلی افتخار تلوزیون العربیه الجزیره بی بی سی مبینه با افتخار( نوه امام )...این تعدای ازشون بود ..
mood kerbes البته گریه داره ها
1392/07/21 04:55 ب.ظ
سلام
اون عکس بالا مال کجاست (حرم مخروبه)؟
mood kerbesحرم حضرت سکینه در داریا در سوریه. ظاهرا حضرت سکینه علیها سلام دختر امیرالمومنین.
1392/07/20 08:31 ب.ظ
سلام
به نظر شما باید چکار کرد؟
یعنی حضورا بریم سوریه؟
اگه بخواهیم بریم چطوری میشه رفت؟
بنظر من در این مورد اگه بشه بک سازماندهی مناسب انجام بشه خیلی خوبه.
سلام من رو از مشهد به عزیزانمون در حزب الله برسون
التماس دعا
mood kerbesفعلا ایرانی ها اجازه ندارن برن. یه سری خودشون یا با پارتی رفتن. به نظر من که باید دید مرجعمون چی میگه. سوالی رو در همین رابطه به دفتر شماری از مراجع فرستادم اما متاسفانه فقط یک دفتر جواب داده. بعدا بصورت یک پست منتشر خواهم کرد