تبلیغات
خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان - شرح واقعه بعلبک به همراه آشنایی با مناطق لبنان moodkerbes.info وبلاگ   به آدرس جدید منتقل شد. از این پس در وبلاگ جدید پذیرای شما هستم. moodkerbes.info  
 
درباره وبلاگ


استفاده از مطالب این سایت در صورتی که در آنها تغییری ایجاد نشود بلامانع است

مدیر وبلاگ : mood kerbes
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان
www.moodkerbes.com
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
1392/07/19 06:13 ب.ظ
نه خیر!
ظاهراً این لبنانی ها درست بشو نیستند!
گفته بودم مشکل لبنان مشکل فرقه ای و قومی است! این هم شاهدش!
امام موسی صدر درست گفته اند که درگیری داخلی تنها دشمن لبنانیان است!
1392/07/15 10:39 ق.ظ
سلام و ارادت. تحلیل بسیار خوبی از وقایع اخیر لبنان بود. بنظرم می توان اینگونه اقدامات خرابکارانه و غیر انسانی را در یک فضای وسیع تر و در قالب شیعه هراسی بعنوان یک نوع تروریسم جدید بررسی کرد.در پست اخیر وبلاگم به ماهیت این نوع تروریسم و مصداق عینی آن در عراق پرداخته ام. موفق و موید باشید.
1392/07/10 11:00 ب.ظ
منظور م نفوذ وحظور گروههای سیاسی در هرمنطقه بودگروهایی تقدمی اشترکی(جنبلاط) کتائب وقوات وعماد عون وفرنجیه وگروهای دیگر وهمین طور درمورد تقسیم بندی مناطق در انتخابات واختلاف برسر تقسیم بندی هادرضمن توضیحات درمورد مارونی ها کافی نیست مارونی یعنی چی وچرا؟درمورد دروزوعقاید اونها اگر اطلاعت بیشتری داریدو هچنین علوی ها
mood kerbesوالا اینقدر این اطلاعاتی که شما خواستین زیاده که از عهده من خارجه. ضمن اینکه آمار رسمی هم نداره. چون هیچکی آمار دیگری رو قبول نداره و خودشو اکثریت میدونه. کتائب و قوات و حزب عون و فرنجیه در میان مسیحیان طرفدار دارند. اما از میزان نفوذشون اطلاع ندارم. تقسیم بندی مناطق برای نمایندگان مجلس بسیار ناعادلانه است. مثلا شیعیان جنوب فقط دو نماینده دارند و مردم جبل لبنان سی و چند نماینده! یعنی سعی شده طوری از هر منطقه نماینده بگیرند که ترکیب پارلمان هم اکثریت مسیحیان را تامین کند.
از مارونی ها چیز بیشتری نمی دانم و اینکه چه چیزشان آنها را از دیگر مسیحیان جدا می کند خبر ندارم. دروزی ها هم بسیار بسیار محافظه کارند و در مورد خودشان و دینشان به کسی اطلاعات نمی دهند. برخی آنها را به جهت توحیدشان و اصلشان که مسلمان بوده پاک می دانند و برخی نجس. معتقدند انسان در چهل سالگی عاقل و بالغ می شود و در آن هنگام است که انتخاب می کند حجاب بپوشد یا خیر. نماز بخواند یا خیر. آدم باشد یا خیر!
1392/07/10 08:25 ب.ظ
سلام
" لبنان از شمال با ترکیه هم مرز است"

لبنان از شمال و شرق با سوریه هم مرز است و مرز مشترک با ترکیه ندارد
mood kerbesدرسته حواسم نبود. ممنون. تصحیح می شود
1392/07/10 10:48 ق.ظ
آقا شما هر چی بیشتر در مورد لبنان پست می ذاری من بیشتر می فهمم که ما تو ایران چه نعمت هایی داریم که اصلا قدرشو نمی دونیم...
یا علی
mood kerbesتو ایران خیلی نعمتها هست که حتی گاهی خودمون خبر نداریم. اما اینم باید در نظر بگیریم که تو مملکت خودمون هم گروه ها و افرادی هستند که مثل جریان 14 مارس و المستقبل حاضرن برای رسیدن به قدرت و ثروت، مملکتشون و مردمشون رو و ناموسشون رو بدن دست دشمن آمریکایی. حالا تو مملکت ما خیلی نمیتونن راحت حرفاشونو بزنن و عرض اندام کنن، تو لبنان میتونن و علنا از آمریکا و بطور ضمنی از اسراییل حمایت میکنن.
1392/07/9 11:13 ب.ظ
ای کاش درمورد مناطق توضیح بیشتری میدادی دوم درمورد مذاهب دروزو مارونی ها هم توضیح بدید وجریا ن جبهه النصره من هم شنیدمولی زیاد دسگیرم نشدتوانجا هم حضور دارن یانه
mood kerbesتوضیح بیشتر یعنی در چه خصوصی توضیح بدم؟
مارونی شاخه ای از مسیحیت است. بیشتر امکانات و قدرت در لبنان دست مارونی هاست. یک ضرب المثل دارند که می گوید اگر در لبنان یک مارونی هم باشد او اکثریت است و باید رییس جمهور باشد!
دروزی ها طایفه ای هستند که ظاهرا اصلشان مسلمان و حتی شیعه بوده اما در هنگام شیعه کشی و تقیه در زمانهای گذشته، دینشان تحریف شده به شدت.
جبهة النصرة که شاخه ای از القاعده است در سوریه. در لبنان هم حضور دارند.
1392/07/9 05:42 ب.ظ
سلام
همینه که میگم باید گوش به فرمان رهبر باشیم ...
رهبر باید تعیین کنه کجا بجنگی کجا صلح کنی کجا ساکت بشی یا کجا بری