تبلیغات
خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان - امام موسی صدر و ایجاد جامعه ی مقاوم moodkerbes.info وبلاگ   به آدرس جدید منتقل شد. از این پس در وبلاگ جدید پذیرای شما هستم. moodkerbes.info  
 
درباره وبلاگ


استفاده از مطالب این سایت در صورتی که در آنها تغییری ایجاد نشود بلامانع است

مدیر وبلاگ : mood kerbes
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان
www.moodkerbes.com
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
1392/07/11 07:17 ق.ظ
سلام
مصاحبه را کامل خواندم.
بسیار کاربردی بود برای امثال ما که از جزئیات جریانات مقاومت در لبنان بی اطلاع یا کم اطلاعیم.
متشکرم.
یا علی
1392/07/11 02:17 ق.ظ
سلام برادر
ممنون که به ما سر می زنی.
برات آرزوی سربلندی می کنم.
یا علی
mood kerbesعلیکم السلام.
خواهش میکنم
سلامت باشی
علی یارتان
1392/07/4 10:17 ق.ظ
با سلام
با سپاس
در ارتباط با تفاوت دو طیف فکری که در این دو آدم( احمدی نژاد و روحانی) منعکس میشه:

پاسخ کامنت های شما در پست «آن مرد الکی الکی با کلید آمد» با این پاسخی که به بنده دادید به نظر نا همخوان می رسد.
قصد ایرادگیری ندارم.
من روی برداشت های بین المللی شما حساب می کنم و در موارد لزوم برای دیگران نقل می کنم تا از نگاه محدود داخلی نجات یابند.
mood kerbesسلام بر شما
به خاطر شما پست مزبور را کامل خواندم. ناهمخوانی زیادی متوجه نشدم. البته من هیچ وقت ادعا نکرده ام که اشتباه نمی کنم. اما تلاشم این بوده که بدون توجه به مصالح و علایق در مورد مسائل نگاه کنم و نظر بدهم. البته در مورد مسائل بزرگی مثل دین و شیعه حتما با سوگیری عمدی و حمایت از اصل دین و تشیع نگاه و برخورد و تحلیل می کنم.
در مورد اشخاصی مثل آقای احمدی نژاد و روحانی هم یک جا با نگاه داخلی صحبت می کردیم و یک جا هم از نگاه کلی و بین المللی. مسلما هیچ فردی نمی تواند به ریاست جمهوری ایران برسد که مخالف و ناهمسوی نظام و سیاستهای کلی آن باشد. بنابر این آقای روحانی را تافته ی جدا بافته ای نمی دانم. تفاوت در تعامل و نگاه و برخورد است.
باز هم اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم.
1392/07/2 02:28 ب.ظ
بله شنیدم یک میلیون دلار قیمتشه حالا جواب هم داده یا نه؟ راستی شما تومیلیتاری هم هستی ( alen )
mood kerbesنه. من چون وبلاگم کپی رایتش بازه اجازه دادم حتی مطالبم به اسم دیگران مجوز انتشار داشته باشه. شاید مطالب منو استفاده کرده باشن.
خودم عضو نیستم.
معلوم نیست جواب داد یا نه چون تا سرهمش کردن پلیس لبنان اومد جای حزب الله.
1392/07/1 11:15 ب.ظ
یه سوال داشتم درمورداسکنر که حزب الله دریکی از ورودی های ضاحیه نصب کرده بودن شنیدم بعد از دو روز جمع کردن میدونی مشکل چی بوده
mood kerbesداشتن امتحانی نصب میکردن. شبیه دو تا میله بود که ماشین از وسطش رد میشد. فکر کنم چون پلیس لبنان قرار شد جاشون وایسه جمعش کردن بردن خونه. ارزون نیستا! خیلی گرونه
1392/06/31 09:43 ب.ظ
با سلام
سپاس از شما
راستش با خواندن این مصاحبه گیج تر شدم، آیا این تفاوت روش امل و حزب الله ناشی از دو طرز فکر مجزا نیست؟ چرا اسمش را تقسیم وظایف می گذارند؟ نمیدانم، شاید بگویند که با جامعه شناسی ایرانی قضاوت نکن ولی مقایسه بین امل و حزب الله منو یاد تفاوت فاحش میان احمدی نژاد و روحانی میندازه. آقای روحانی عزت ملی رو چه جور معنامیکنه که از همین اول کار زمزمه ملاقات با سردمداران جنگ علیه متحد راهبردیش (سوریه)را سر میده؟ ولی در مقابل احدی نژاد چه جور؟ در واقع سوالم اینه که آیا این صرفا یک تفاوت روش یا به قول آقای مهندس تقسیم وظیفه است یایک اختلاف نظر مبناییه؟
mood kerbesبه واقع الان بیشتر تقسیم وظایف هست تا طرز فکر جدا. هرچند حرکت امل مانند حزب الله عکس امام و آقا رو نمیذارن و خودشون رو مستقیم منتسب به ایران نمی کنند اما ایران و رهبری رو قبول دارند. تنها تفاوتش با حزب الله اینه که مستقیم دستور نمی گیره از ایران. تفاوت طرز فکر که فرمودید به این شکله که حزب الله به جهت اینکه رهبر ما را رهبر و مرجع و ولی فقیه و فرمانده مافوق خود قبول دارد خود را ملزم به اطاعت می داند اما حرکت امل رهبر ما را مرجع و ولی فقیه خود نمی داند.
تفاوت حزب الله و حرکت امل با تفاوت روحانی و احمدی نژاد فرق عمده دارد. هم از لحاظ نوع نگاه آنها به رهبری (احمدی نژاد و روحانی هر دو رهبر را ولی فقیه می دانند اما این نگاه در لبنان تفاوت دارد) هم از لحاظ اجرایی و جایگاه، حزب الله و حرکت امل هرچند بطور غیر رسمی دولت شیعیان هستند اما اختیارات و امکانات هیچ کدام از دو رییس جمهور کنونی و پیشین ما را ندارند. اصلا مقایسه اینها با هم فکر می کنم درست نباشد.
احساس می کنم استکبار ستیزی آقای احمدی نژاد در مقام سخنرانی و رسانه جنبه مثبتش بیشتر از جنبه عملی و نمود آن در سیاست خارجی بود. حال آنکه آقای روحانی به نظرم چهره ای است که زیرزیرکی کارش را می کند و با سیاست خارجی مناسب، در ظاهر هم خیلی مهربان و معتدل و صلح طلب است (امیدوارم کار زیرزیرکی اش را بکند!) و این مطلب را خود اسراییلی ها از روز اول و حتی قبل از تحلیف ایشان اعلام کردند. بهتر است اولا جریانات را با اشخاص نسنجیم و دوما در طرفداری از افراد حدود و انصاف را رعایت کنیم. نه احمدی نژاد آینه ی امام خمینی بود نه روحانی آینه شاه ملعون! بهتر است از وجود و قدرت های ایشان استفاده کنیم تا مملکت به اهدافش نزدیک تر شود.
1392/06/30 11:03 ب.ظ
تموم شد رفت!شایدبین حزبالله وامل این جور باشه ولی بین گروه های دیگه وخصوصا کشتارهایی که درجنگ داخلی اتفاق افتادوحتی درگیری که با ارتش سوریه در لبنان بود اینجوری نیست وجالب کتاب های تاریخی که درمدارس لبنان تدریس میشه هرکس یه جورنوشته
1392/06/30 12:05 ب.ظ
بالاخره به عنوان یک مسئله تاریخی میشه بش پرداخت
فک می کنم حرکت امل پس از تاسیس حزب الله خودش رو در معرض نابودی میدید ؟ و به نوعی شاید حسادت به حزب الله
mood kerbesبله درست است. حرکت امل آنقدر قوی بود که نه تنها خودش رو رو به نابودی نمی دید، بلکه به عنوان داعیه دار مقاومت و حمایت از مردم شیعه، حضور یک گروه با حمایت خارجی را بر نمی تافت. در واقع خود را مسئول امنیت و نظم جنوب می دانست و از اینکه کسی خودسرانه دست به عملیات بزند و پشت بندش اسراییل مردم را زیر آتش بگیرد عصبانی می شد. بچه های حزب الله همیشه برای انجام عملیات باید به دور از چشم جاسوسان، مزدوران آنتوان لحد و اسراییلی ها و حتی به دور از چشم حرکت امل به نقل و انتقال می پرداختند چرا که در صورت کشف شدن توسط آنها بازداشت و سلاحشان مصادره می شد. شاید یکی از دلایل قدرت بالای حزب الله در امور امنیتی و مخفی کاری به خاطر این مرحله باشد که باید بسیار مخفیانه عمل می کردند. حزب الله در آن وقت قدرتی نداشت و مانند یک گروهک جدید به حساب می آمد. بنابر این بحث حسادت و ترس و اینها نیست.
1392/06/29 11:58 ب.ظ
البته درگبری ها مربوط به دوران شیخ صبحی طفیلی میشه تاحدودی البته تاآنجه که من لبنان روشناختم تقریبا در لبنان سری وجود نداردوخود لبنانی ها اکثر مسائل رو میدونندولی در ایران هست که دسترسی به منابع وجود نداره وانی هم که میدونه چیزی نمیگه
mood kerbesخب لبنانی ها خودشون بودن تو اون حوادث اما خاصیت لبنانی ها جوریه که برعکس ما ایرانیا که هی سعی می کنیم زخم های کهنه رو باز کنیم، دنبال امروز و موفقیت در آینده هستن. برای همین از هرکی هم می پرسیدم می گفت می خوای برای چی؟ تموم شد رفت!
1392/06/29 02:48 ب.ظ
صحبتهای مهندس فیروزان جالب بود !!!!!حالا چه مطلبی می خواستی منتشرکنی که نکردی !!شکر خدا شما همه حرفهایتان را رک میزنید این راهم منتشر میکردید ما بهره مند میشدیم
mood kerbesوالا دلایل و پیش زمینه های درگیری بین حرکت امل و حزب الله. از اونجایی که هر دو گروه، خیلی اصرار داشتن به کسی نگن و اتحاد و همبستگی شون در نظر مردم مخدوش نشه و همچنین قضایایی داشت که به نگاه مردم به حزب الله و مقاومت ضربه می زد، با مشورت دوست عزیزی تصمیم گرفتم منتشر نشه و نشد!