تبلیغات
خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان - هسته های اولیه حزب الله از کجا سلاح تهیه کردند moodkerbes.info وبلاگ   به آدرس جدید منتقل شد. از این پس در وبلاگ جدید پذیرای شما هستم. moodkerbes.info  
 
درباره وبلاگ


استفاده از مطالب این سایت در صورتی که در آنها تغییری ایجاد نشود بلامانع است

مدیر وبلاگ : mood kerbes
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان
www.moodkerbes.com
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
1392/04/11 01:53 ب.ظ
برادرجان حرفت در مورد حزب لله صدر درصد درست ولی با این حرفت که (اگر سپاه به پشتوانه ی بیست میلیون بسیجی (که هنوز به آن تعداد نرسیدیم) جوانان را می فرستاد جلو،) مخالفم. فرماندهان زمان جنگ که اکثرا خودشان جلوتر از نیرویهایشان حرکت میکردند.. جان بچه های لشگر برایشان مهم بوده حالا احتمال داشته براثر اشتباه تاکتیک جنگی شهید زیاد میدادیم ولی الکی که بچه های مردم را به کشتن نمیدادند !!!اخوی پدر ماهم یه نظامی ارتشی است که در 8 سال جنگ حضور داشته
mood kerbesبرادرم. همه ی فرماندهان که شهید باکری و شهید همت نبودن. بعضی ها بودن که بی هیچ اطلاعات نظامی اومدن شدن فرمانده. اونا بودن که جوونای دسته گل ما رو دستی دستی نابود کردن. مثلا محافظ میرحسین موسوی چه نبوغ جنگی داشته که باید هرکدومشون بشن فرمانده یه گردان؟ بعد توی عملیات وقتی منور میزدن میگفته بچه ها بدوید! الان نور هست. تا نور هست بدوید!
یه چیزای بدتر هست که نمیشه گفت. متاسفانه تو قضیه ی جنگ نقد داخلی منصفانه هم تابو است. هرچی بگی میگنن منافق دروغگو!
1392/04/9 07:05 ب.ظ
سلام - خسته نباشید
اگر امکان دارد بفرمایید راوی این خاطرات کیست ؟
mood kerbesیکی نفر از همرزم های سید حسن نصرالله که اگه مونده بود تو مقاومت الان یا جای سید بود یا معاونش بود.
1392/04/7 08:24 ب.ظ
چون شیوه ی نقشه و عملیاتهایش بر اساس فکر جنگی او در ایران بود دچار صدمات زیادی می شدیم و شهید زیاد می دادیم. مثلا نقشه می ریخت چهل نفر بروند به یک پایگاه دشمن حمله کنند. از این چهل نفر 10 نفر شهید می شدند و بیست نفر زخمی و فقط 10 تا سالم می ماندند! با اعتراض بچه ها، مسئولیت عملیاتها به عهده ی خود فرماندهان حزب الله قرار گرفت.....دستشان دردنکند!! چه تعریف تمجیدی از ایرانی ها شده!!فقط مانده بود بچه های مقاومت لبنان از خجالت مون دربیایند که شکر خدا سال ها پیش حاصل شد ه بود!! ماخبرنداشتیم !!!این خاطرات چه کسی است !!
mood kerbesقضیه ی تعریف و تمجید نیست. بهتر است متعصبانه نگاه نکنید و واقع بین باشید. قضیه ی این است که استراتژی سپاه گوشت جلوی توپ بوده و در جنگ خودمان هم با همین استراتژی عمل کردند. از فرماندهان ارتشی هم بپرسید همین نظر رو دارند. سید حسن نصرالله در یک مصاحبه گفت ما اگر بر اساس نقشه و برنامه ریزی احتمال بدهیم دو نفر در یک عملیات شهید می شوند اجازه نمی دهیم بشود سه نفر. این یک استراتژی مهم است خصوصا وقتی ارزش نیرو از نظر آموزشی و اطلاعاتی و عملیاتی بالا باشد. حزب الله نیروهای نخبه و ویژه هستند و قرار نیست همه خودشان را الکی نابود کنند. باید شرایط لبنان را درک کنید تا به ارزش سخنان سید حسن برسید. اگر سپاه به پشتوانه ی بیست میلیون بسیجی (که هنوز به آن تعداد نرسیدیم) جوانان را می فرستاد جلو، باید بدانید هر تک نفر برای حزب الله مهم است و در کشوری که یک سوم جمعیت آن شیعه هستند و از میان آنها تعداد معدودی عضو حزب الله هستند، از دست دادن نیرو جای اشکال دارد. ضمنا این را جایی نگفته اند و بنده دارم آنرا برایتان نقل می کنم. پس آنها هیچ وقت و ذره ای نسبت به ایران بی وفایی نکردند.
1392/04/6 03:39 ب.ظ
سلام اخوی..!
یه سئوال؟
هنوز از بیروت تا دمشق ماشین هست؟
یعنی هنوز از بیروت تا دمشق مسافرکشی چیزی هست که آدم ببره؟
mood kerbesسلام
باید باشه. آدمایی هستن که میرن و میان. اما خیلی اعتبار نداره دیگه. خطر داره.
1392/04/6 12:10 ب.ظ
جالب بود
فقط خیلی کم بود!
mood kerbesسلام
همیشه طولانی میشه نوشته هام ملت خسته میشن. البته الان اصرار نداشتم کوتاه بشه اما خاطره ی بنده خدایی بود که نوشتم.