تبلیغات
خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان - لبنانی ها ایرانی هستند! moodkerbes.info وبلاگ   به آدرس جدید منتقل شد. از این پس در وبلاگ جدید پذیرای شما هستم. moodkerbes.info  
 
درباره وبلاگ


استفاده از مطالب این سایت در صورتی که در آنها تغییری ایجاد نشود بلامانع است

مدیر وبلاگ : mood kerbes
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان
www.moodkerbes.com
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
1392/02/9 08:02 ب.ظ

سلام خوبی؟
بازم من بهت سر زدم بی معرفی چرا به من دیگه سر نمیزنی؟
mood kerbesمتاسفم از اینکه سیاست این وبلاگ این نیست که در سایتهای تبادل لینک و تبلیغات ثبت نام کند.
چنین نظراتی که با اسم یک دختر و هر دفعه با یک عنوان و لینک جدید دنبال ثبت آدرس هستند برای من جذابیتی ندارد.
1392/02/6 12:00 ب.ظ
البته من شنیده ام لبنان علوی، قبطی، و یهودی هم دارد.
و تا جایی که اطلاعات ما می گوید در لبنان به غیر از ارامنه دیگر فرق خاستگاه نژادی ندارند.
در جواب آقای فارس هم باید بگویم
هر چند آمار آقای کرباسچیان صحت دارد و امروزه اگر بنا باشد بر اساس جمعیت تصمیم گیری شود رئیس جمهور باید از میان شیعیان انتخاب شود اما شرایط ویژه و خاص لبنان باعث می شود که رهبران شیعه با دیگر رهبران سیاسی لبنان به نوعی به تفاهم برسند.(البته من شنیده ام در زمان امام صدر هم جمعیت شیعیان بیش از آمار اعلام شده بوده اما امام بنا بر مصالح لبنان سکوت اختیار کردند.)گاهی اوقات برنده شدن این نیست که قدرت و حکومت دستمان باشد همین قدر که حزب الله لبنان و جنبش امل دارای محبوبیت و مقبولیت عمومی است و حتی سیاستمداران مسیحی هم از آن حمایت می کنند یک پیروزی محسوب می شود.
1392/02/3 07:19 ق.ظ
به نام خدا
سلام
از حضورتون در وبلاگ و اظهار نظرتون متشکرم
به امید دیدار مجدد
1392/01/30 10:15 ب.ظ
پس مشخص شد چرا مردم لبنان ومردم ایران به هم علاقه مندهستند!!!راستی یه سوال ؟ چرادر انتخابات پارلمان شان با اینکه شیعه اکثریت هستند پس چرا جناح 14 مارس برنده میشود مگر شیعیان لبنان به این جماعت رای می دهند یا همه شیعیان حق رای ندارند ؟؟
mood kerbesبه نظر من سه علت عمده دارد:
1- اینکه شیعیان برخلاف دیگر طوایف وحدت سیاسی ندارند. گروهی با حزب الله هستند و گروهی با امل و گروهی با کمونیستها و گروهی با ملی ها و گروهی هم آمریکایی و ضد ایران (14 مارس)

2- قوانین انتخابات به شکلی تدوین شده که مناطق پر جمعیت شیعی برابر مناطق کم جمعیت دیگر طوایف است و تعداد بالایی از شیعیان فقط برای مثلا سه نماینده رای می دهند و تعداد بسیار کمی مسیحی یا سنی برای 10 نماینده رای خواهند داد!
دعوای کنونی در لبنان بر سر قانون انتخابات که منجر به استعفای میقاتی شد نیز به همین سبب است. ملی ها و حزب الله و امل (8مارس) معتقدند باید قانون قدیمی که مربوط به سال 1960 است عوض شود و چرا باید لبنانی که صدهزار کیلومتر مربع بیشتر وسعت ندارد به چهارده ناحیه انتخاباتی ناعادلانه تقسیم شود؟

3- اکثریت پارلمان لبنان شیعه نیستند، بلکه طبق قانون باید رییس مجلس از شیعیان باشد. اتفاقا نامزدهای غیر شیعه مثل مسیحی ها و دروزی ها با ائتلاف یا جدا شدن از شیعه تغییرات سرنوشت سازی را در طول تاریخ مجلس لبنان رقم زده اند.